The challenge costs $100 to Join. This covers your materials we will be shipping you to use during the challenge (more info on what is in this Kit Below)
With the Agency Challenge, we could easily charge $1,000 for full 30 day challenge...Probably even $2,000, or more but...
All You Pay Is $100!
That’s Just Enough To Help Cover The Creation Of Your Challenge Kit Materials!
Jane Doe
I don’t think I have ever invested $100 more efficiently and effectively in anything I have ever invested in...
I have gained knowledge already that is absolutely PRICELESS!... I appreciate that you keep going to teach us and create more abundance for us. Thank You!
John Doe
I don’t think I have ever invested $100 more efficiently and effectively in anything I have ever invested in...
I have gained knowledge already that is absolutely PRICELESS!... I appreciate that you keep going to teach us and create more abundance for us. Thank You!
Need More Information Before You Make Your Decision...?
Let Me Break Down All The Awesome Stuff You’ll Get When You Join The Challenge Today!
The Six components of a Business Plan
Whether you’re building a business plan to raise money and grow your business or just need to figure out if your idea will work, every business plan needs to cover 6 essential topics. Here’s a quick overview of each topic. There are a lot more details and instructions for each step later in this guide.
John Doe is the type of person who always gives more than he receives and this is what has made him successful. I am on the 30 day challenge and all I can say is WOW
This guy (and his team) are absolutely amazing!
John Doe
The 'Homemade Meals' Challenge is just that challenging
but wow, its made me expand out of my comfort zone and I'm loving it. It takes work, but not all of that has to be done by you - one of the major lessons in the challenge that keeps your momentum going
Your brand is what your company stands for, as well as how your business is perceived by the public. A strong brand will help your business stand out from competitors.
“Before starting your business plan...
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum id aliquam enim, id rhoncus ante. Vestibulum dictum interdum turpis, eu rhoncus augue. Quisque ullamcorper finibus maximus. Nunc semper felis vel elementum pellentesque.
In maximus mi id vestibulum lacinia. Sed ac fringilla arcu. Sed id ultricies massa, ac lacinia purus. Vivamus sit amet magna ut metus feugiat imperdiet. Mauris vestibulum nec diam tempor
“A Business Plan Can Help You Secure Finance
Etiam auctor nunc sit amet ex pretium venenatis. Proin dignissim, turpis gravida ultricies rhoncus, mi ante tincidunt mi, in congue nisl neque sit amet purus.
Mauris nibh turpis, rutrum nec fermentum vitae, malesuada a lectus. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus.
Estibulum dictum interdum turpis, eu rhoncus augue. Quisque ullamcorper finibus maximus. Nunc semper felis vel elementum pellentesque. vestibulum lacinia. Sed ac fringilla arcu. Sed id
“To Learn More About Writing a Business Plan...
Meals-to-go businesses prepare home-cooked food for customers, and sell these meals (often with a delivery service). In any food preparation business, there is a markup on ingredient costs and labor costs with some allowance for waste. For example, if the ingredients for a meal cost $10 and the labor to prepare it costs $4, and then we add in a contribution to overhead and allowance for waste the meal should sell for about $24 to include some profit for the business owner. This is a great price for a quality gourmet meal for two people.
Donec sit amet malesuada enim. Suspendisse
At imperdiet orci ultrices vel. Maecenas finibus
Maecenas et mi at tellus ultrices sodales.
Congue odio, eget porttitor lorem. Cras dapibus
Sagittis orci eleifend at. Morbi ante sapien, pretiu
Convallis at orci.
The successful businesses in this sector spend 32% for the materials, 33% for the labor and about 5% for overhead. Typical prices for two people are in the range of $24 to $28 dollars, depending on the area. Naturally, an operation in New York City will charge more because the cost of overhead is higher than in other parts of the country.
John Doe is the type of person who always gives more than he receives and this is what has made him successful. I am on the 30 day challenge and all I can say is WOW
This guy (and his team) are absolutely amazing!
John Doe
The 'Homemade Meals' Challenge is just that challenging
but wow, its made me expand out of my comfort zone and I'm loving it. It takes work, but not all of that has to be done by you - one of the major lessons in the challenge that keeps your momentum going
Led by Trainer John Doe and Coaches and Jane Doe, the 'Homemade Meal' Challenge is designed to help you Customize and IMPLEMENT your plan in just 30 days...
John Doe
Jane Doe
John Doe
John Doe
“The Strategist”
John Doe will train you with NEW videos created and structured for this specific challenge. He'll lay the solid groundwork, so you can master the CORE fundamentals and strategy behind your customized 30-day plan.
It's important to not just do the daily tasks, but to understand the "bigger picture" of what you're doing over the 30 days, and why.
Jane Doe
“The Transformer”
Jane Doe will help walk you through the process and the "how to" of turning your abstract customized 30-day plan into an actual funnel that's built, and up and running.
She's a master at transforming business ideas from the initial "vision" phase, to reality.
John Doe
“The Executioner”
John will coach you daily on LIVE group calls! This is where you can get your questions answered if you need extra help on completing your daily tasks.
Consider John your supportive (but no-excuses) accountability partner! He's not afraid to "hold your feet to the fire" and make you stay accountable to getting your tasks DONE!
Here Is Your Mission,
Your Challenge Is To TAKE ACTION And Complete The Tasks Given To You, Every Day For 30 Days